Pas mus pristatomi edukaciniai užsiėmimai

Audimas

Edukacinių užsiėmimų metu:

Dalyviai supažindinami su lietuvių liaudies menu, lietuviškais audimo ornamentų motyvais, mūsų kraštui būdingomis spalvomis, bus parodyti skirtingi audimo būdai.

Skaityti toliau

Pynimas iš vytelių

Programos paskirtis:

1. Pažinimo, lavinimosi, saviraiškos poreikių tenkinimas (Susipažinti su tradiciniu pynimo iš vytelių amatu, darbais, įgyti pynimo technikos ir dailės pažinimo pagrindų. 

Skaityti toliau

Kepimo tradicijos

Programos dalyviai supažindinami su tradiciškai mūsų kraštuose auginamomis grūdinėmis kultūromis, daug dėmesio skiriama praktiniam susipažinimui su jomis, gilinamasi skirtingų kultūrų naudojimas maisto gamyboje. Taip pat tyrinėjama miltų gaminimo istorija ir technologija.

Skaityti toliau

Molis

Dalyviai supažindinami su lietuvių liaudies menu, senųjų baltų keramika, ornamentų motyvais.

Užsiėmimo metu susipažinsite su archeologinės keramikos dirbinių pavyzdžiais, išgirsite pasakojimą apie keramikos kilmę, molio savybes.  

Skaityti toliau

Oda

Turiningas laiko praleidimas: bendravimas netradicinėje aplinkoje kuri kurs, lavins vaizduotę, ugdys pasitikėjimą savimi. Susipažinsite koks yra odininkystės  amatas, liaudiški ornamentai. Gaminsime iš odos knygoms skirtukus, padėkliukus, apyrankes, raktų pakabukus ir kt.

Skaityti toliau

Medžio raižinių atspaudai

Edukacinės programos metu dalyviai sužinos, kad visi lietuvių liaudies grafikos atspaudai ir išraižytos lentos surasti Žemaitijoje, kad kituose etnografiniuose Lietuvos regionuose jų beveik neaptinkama.

Skaityti toliau

Vitražas

Vitražo kūrimo edukacija padės dalyviams trumpai susipažinti su šia dekoratyvinės dailės rūšimi. Vitražas kuriamas pagal iš anksto parengtą projektą (kartoną) specialiais nenuodingais dažais ant persišviečiančio paviršiaus.

Skaityti toliau

Muilo virimas

Dalyviai supažindinami su muilo atsiradimo istorija. Pristatoma senovinė muilo gaminimo technologija. Namų gamybos muilas - pats natūraliausias produktas, nes patys galite kontroliuoti jo sudėtį bei kvapą.

Skaityti toliau

Sausainių kepimas ir dekoravimas

Programa skirta ugdyti pažinimo, menines ir kulinarines kompetencijas per tradicinius gaminius, šalies etinės kultūros išskirtinumą, neišsenkantį kūrybiškumą.

Skaityti toliau

Lietuvių liaudies tradicijų ir papročių edukacija

Pagal iš anksto suderintą temą (Mergvakaris, bernvakaris, krikštynos, adventas, Kalėdos, Velykos, Joninės, Žolinė ar kita)  dalyviams bus parodyti  tradiciniai teminiai burtai, žaidimai, prietarai, pasiūlyti teminiai užsiėmimai (žolynų rišimas, vainiko pynimas, kiaušinių marginimas, sodo rišimas ar kit.)

Gyvybės medis

Per vieną edukacinę pamoką kiekvienas dalyvis susikuria savo gyvybės medžio eskizą, jį perkelia ant paruoštos lentutės. Nutapo, parenkant spalvas, pagal lietuvių liaudies gyvybės medžio tapymo tradicijas. Pristatomi kūrybinio proceso rezultatai.

Juostos rišimas

Edukacijų metu dalyviai bus supažindinti su pintinių juostų pynimo būdais, atsiradimo istorija, juostų panaudojimu buityje. Supažindinti su pintinės juostos spalvų deriniais ir raštais.

Per vieną edukacinį užsiėmimą išmokstama pinti vienu pynimo būdu. 

Verbų rišimas

Dalyviai bus supažindinti su verbų atsiradimo istorija, pynimo būdais. Lietuvos etnografinių regionų savitumais bei skirtumais.

Skaityti toliau

Kiaušinių marginimas

Lietuvoje, kaip ir kitose tautose, margutis užima šventišką gražią vietą. Labai smagu, kad iki šių laikų yra išlikę tradicinių margučių naudojimo ir puošimo būdų.  

Skaityti toliau

Kūtinio audimas

Kūtinys - etnografinis, senovinis iš skiaučių audžiamas kilimas. Per šiuos užsiėmimus kiekvienas dalyvis nusiaus po nedidelį kūtinį, išmoks pasiruošti medžiagas, susipažins su jų audimo technika.

Mezgimas

Ar žinojote kad Klaipėdos rajono amatų centre mokome ne tik įprasto mezgimo ar nėrimo? Čia galite išmokti megzti ant grėblio. Taip ir męs nejuokaujame.

Skaityti toliau

Pynimas iš popieriaus

Tai iš tiesų paprasta, be to, galima panaudoti nereikalingą popierių. Ir dar - ekologiška, nes žaliava popierinė, o kartu mažiname ir šiukšlių kiekį.

Skaityti toliau

Lėlių rišimas

Kiekvienas dalyvis pasigamins po skudurinę lėlę, susipažins su reikalingomis priemonėmis ir įrankiais, bei skudurinių lėlių gaminimo technologija.

Skaityti toliau

Kalėdinių žaisliukų gamyba - dekoravimas

Pati gražiausia metų šventė - Kalėdos. Norite pasipuošti namus originaliais rankų darbo žaisliukais?

Skaityti toliau

Vėlimas

Vėlimas - labai įdomus užsiėmimas tiek vaikams tiek suaugusiems. Pamokos metu supažindinsime su vilna, paaiškinsime kas vyksta su vilna, kaip ir kodėl ji veliasi, paaiškinsime daugelį terminų ir faktų, kuriuos pradedantis velti turi žinoti:

Skaityti toliau

Šiaudinių sodų rišimas

Šiaudiniai sodai - viena įspūdingiausių lietuvių paprotinės dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingų iki šių dienų.

Skaityti toliau