Kiaušinių marginimas

Edukaciniai užsiėmimai vedami  Valdonijos Karaliūnienės - tautodailininkės, dailės mokytojos ekspertės.

Ar žinote kad pas mus velykiniai kiaušiniai vaikams atnešami Velykų bobos ar Velykės, ji dažo kiaušinius ir naktį juos išdalija vaikams. Dėl to Velykų rytą vaikai prie lovos randa margučių, kuriuos dažė Velykė. Jos padėjėjų - kiškių šie margučiai išvežiojami. Tegul Jūsų margučiai bus išmarginti ne prasčiau nei Velykė moka.

Kiaušinių marginimo edukacija dalyvius susipažins su tradiciniais kiaušinių marginimo būdais (marginimas skutinėjant, vašku, atspaudžiant žoleles). Edukacijos metu dalyviai sužinos senovinius ir natūralius dažų receptus. Susipažins su margučių reikšme ir simbolika, susipažins su įvairiais marginimo raštais bei jų reikšmėmis. Edukacijos pabaigoje kiekvienas dalyvis namo parsiveš po vieną originaliai ir tradiciniais raštais margintą margutį.

Jeigu tradiciniai marginimo būdai Jums atrodo jau pabodę, mūsų meistrės Jus pamokys išskirtinės ir galbūt dar niekur nematytos kiaušinio marginimo tehnikos. Pavyzdžiui kiaušinio apvėlimas vilna. Taip, tikrai su tokiu kiaušiniu būsite garantuotas kiaušinių muštynių nugalėtojas. Dar galite išbandyti kiaušinių marginimą sėklomis ir žolelėmis, arba kiaušinių marginimą dekupažo technika.

Edukacija skirta įvairaus amžiaus grupėms.

Apie kvailus žmonės žemaičiai kalba: "Galva tor tam, kad i sobėnė lapu napribėrtu". (Galvą turi tam, kad į užpakalį lapų neprikristų)