Kepimo tradicijos

Edukacinius užsiėmimus veda tautodailininkė Valė Krauleidienė.

Edukaciniai užsiėmimai

BANDELIŲ KEPIMAS

Kepimo edukacijos dalyviai supažindinami su tradiciškai mūsų kraštuose auginamomis grūdinėmis kultūromis, daug dėmesio skiriama praktiniam susipažinimui su jomis, gilinamasi skirtingų grūdinių kultūrų naudojimą maisto gamyboje. Taip pat tyrinėjama miltų gaminimo istorija ir technologija.

Dalyviai mokomi būdingų kepinių tradicinėms kalendorinėms šventėms kepimo (Užgavėnės, Kalėdos, Velykos ir kt.).

Edukacijos metu kiekvienas galės pats išsiminkyti, suformuoti ir išsikepti po kelias skanias bandeles, kurias parsiveš į namus.

Programa skirta įvairaus amžiaus grupėms.

 SAUSAINIŲ KEPIMAS 

Galite rinktis iš meduolių, imbierinių, sviestinių sausainų kepimo edukacijos. Programa skirta ugdyti pažinimo, menines ir kulinarines kompetencijas per tradicinius gaminius, šalies etinės kultūros išskirtinumą, neišsenkantį kūrybiškumą. Nėra pasaulyje kito tokio konditerinio kepinio, kuris labiau simbolizuotų šventes nei meduoliai ir imbieriniai sausainiai. Jų istorija siekia net senovės Kinijos laikus. Lietuvoje jie buvo kepami ne tik Kalėdų  šventėms, bet ir kitų švenčių proga, jais prekiaujama turguose, jomarkuose.

Reta šeima šiandien įsivaizduoja savo šventes be šių skanumynų kepimo. Egzistuoja daugybė šių skanėstų gaminimo receptų, bet, jei dar niekada nesiryžote jų kepti, išbandykite šią edukaciją. Edukacijos metu, sužinosite jų atsiradimo istoriją, kepiniui suteikę kuo patrauklesnę širdelės, arkliuko, mėnuliuko, paukštelio ar kt. formą.

Dalyviams pageidaujant, galėsite puošti kepinius spalvotu glaistu. Kaina - 1eur. asmeniui

Baisę skanę. Vo karštybė -akis spruogst iš kaktuos. (Baisiai skanu.O karštybė akys sprogsta iš kaktos.)